"Формулу Штайнмаєра" прокоментував Штайнмаєр. Відео

  • 08.10.2019, 16:29,
  • просмотров: 625

Під час візиту до Тбілісі президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розповів для BBC, звідки взялась і що передбачає так звана "формула Штайнмаєра".

Відповідаючи на питання кореспондентки ВВС Ніни Ахметелі, якою була роль Росії у створенні цієї формули і чи є правдивими слова Петра Порошенка, що вона "написана" у Кремлі, президент Німеччини сказав "ніякою" і зазначив: "По-перше, я не розумію ваше питання".

Але далі він розповів, як виникла "формула".

"Була ситуація на перемовинах у Парижі три роки тому, які проводилися на зустрічі нормандської контактної групи на найвищому рівні. Перемовини не просувалися, тому що насправді проєкти, які мали бути імплементовані після мінських угод, стали відомими...

Але кроки, які мали бути зроблені обома сторонами, були занадто великими.

Саме тому формула не містить нічого більше, ніж спробу зробити з великих кроків (запропонованих в угодах. - Ред.), які учасники конфлікту не хотіли робити, низку менших кроків, які, попри їх сутність та наслідки, досі треба узгодити", - сказав пан Штайнмаєр.

"Таким чином аргумент (про російський вплив. - Ред.) мене дивує, оскільки був присутній тодішній президент (Порошенко. - Ред.)", - додав він.Ймовірно, пан Штайнмаєр міг помилитися з точною датою чи місцем перемовин, оскільки зустріч в нормандському форматі у Парижі за участі лідерів чотирьох держав та очільників МЗС пройшла 2 жовтня 2015 року, тобто чотири роки тому.

А у жовтні 2016 року зустріч у такому форматі відбулася у Берліні й вона була останньою.

Читайте также: ​Украина избегает политических баталий в США, заявил глава МИД​​​

ГЛОБАЛ НЬЮС МЕДИА​​​


Оставить комментарий