СБУ блокувала діяльність потужної «ботоферми», яка надавала послуги РФ та бойовикам

  • 05.12.2019, 00:03,
  • просмотров: 189
Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки припинила діяльність групи осіб, які організовували масову реєстрацію та подальше просування фейкових акаунтів у будь-яких сервісах інтернет, повідомляє прес-центр СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що зловмисники активно надавали послуги російській стороні та особам, причетним до діяльності так званої «ДНР». 

Акаунти потім використовувались замовниками для встановлення та підтримання легендованих контактів з українськими громадянами, проведення незаконних фінансових операцій, пересилання через операторів поштового зв’язку товарів, вилучених із законного обігу. 

Фото: ssu.gov.ua

«Ботоферма» також використовувалась організаторами для масового поширення деструктивних публікацій у соцмережах і месенджерах, розсилки неправдивих повідомлень про «мінування», а також інших дій, спрямованих на дестабілізацію суспільної обстановки в Україні. 
 
Фото: ssu.gov.ua

У Києві правоохоронці вилучили спеціальне технічне обладнання для створення та забезпечення діяльності «ботоферм».

Воно керувало масивом SIM-карт, віртуальними мобільними телефонами, розсилкою СМС-повідомлень тощо.

В роботі комплексу використовувались також SIM-карти іноземних мобільних операторів зв’язку, які у більшості країн можна придбати лише за наявності паспорту або за кураторства ФСБ РФ.

У межах кримінального провадження проведено обшуки за місцем розташування спеціального технічного обладнання, під час яких отримано безперечні докази причетності конкретних осіб до протиправної діяльності.

Фото: ssu.gov.ua

Триває слідство.

Операція проводилась у ході виконання завдань з контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки.

Читайте также: В рамках расследованию крушения рейса MH17 обнародованы записи разговоров боевиков «ДНР», которые общались с российскими кураторами по спецсвязи. АУДИО

​​ГЛОБАЛ НЬЮС МЕДИА​​​​​​

  
Оставить комментарий